Znaczenie liczby „42”

W Biblii liczba 42 pojawia się w kontekście ścierania się Prawdy z kłamstwem o Bogu, ucisku w postaci duchowej niewoli i zwiedzenia. Jest obecna w zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie.

„Lecz zewnętrzny przedsionek świątyni wyłącz i nie mierz go, gdyż oddany został poganom, którzy tratować będą święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące.” Apokalipsa 11:2

42 posiada 8 dzielników: 1, 2, 3, 6, 7, 14, 21, 42  z czego właśnie to iloczyn dwóch środkowych 6 x 7 daje nam 42.

6 to liczba człowieka i ludzkich systemów religijno-politycznych, wymyślonych i stworzonych przez ludzi mających uchodzić za boskie w oczach świata.

7 to liczba obecności Ducha Boga w analogicznych strukturach lecz z nadania samego Boga i przez niego kierowanych. (7 = <Bóg> 1  + <człowiek> 6 )

Greckie imiona Jezus Chrystus składają sie właśnie z 6 i 7 liter gdyż odbijają bój jak toczył Chrystus z ludzka naturą np. na pustyni, ale i przez całe swoje ziemskie życie, aby nie ulec cielesnej woli i wypełniać tylko Wolę Ojca.

Dlatego 42 jako mnożenie 6 i 7 obrazuje okres lub wydarzenie kiedy te dwie przeciwne sobie grupy zaczynają ze sobą kolidować i kiedy pierwsza prześladuje drugą, a wtedy wkracza Bóg z ratunkiem.

42 miesiące to dokładnie 3 lata i 6 miesięcy.

Kiedy Achab i Jezabela zjednoczyli się by uciskać Izrael poprzez nakazywanie siłą fałszywego kultu to Eliasz wyprosił u Boga plagę suszy, która trwała dokładnie 3 lata i 6 miesięcy.

„Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, żeby nie było deszczu i nie było deszczu na ziemi przez trzy lata i sześć miesięcy.” Jakuba 5:17

Susza na poziomie duchowym jest symbolem śmierci poprzez brak wody. Sam Chrystus mówi nam że to On daje nam do picia Wodę (poznanie Boga), która daje życie wieczne.

„Kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.” Jana 4:14

Podczas tamtej plagi Prawda została pogwałcona, a ludzie doświadczyli Bożego Gniewu. Trzy lata i sześć miesięcy zawiera w sobie liczby 3 i 6, które są nawiązaniem do liczby 666, która  obrazuje najwyższe odstępstwo, poprzez potrojenie 6.

Analogicznie Bóg jest 3 razy nazwany w Biblii Świętym, jako Najwyższa Świętość.

„A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść.” Apokalipsa 4:8

Połączenie się Nierządnicy i Bestii jest największym bluźnierstwem 666, gdyż na zewnątrz  imituje struktury boskie, ale w rzeczywistości jest tworem podszywającym się pod Boga i Jego Lud.

Jezabela przejęła władzę religijna, a Achab władzę państwową. Ich unia to starotestamentowa zapowiedź tego co obejmie świat przed przyjściem Chrystusa. Eliasz na koniec jednak udowodnił, kto jest prawdziwym Bogiem. Lecz nie dokonał on tego sam, to Bóg poprzez ogień z nieba (symbol Ducha Świętego) objawił fałsz jakim karmieni byli ludzie. Kiedy zdano sobie z tego sprawę fałszywi kapłani Jezabel zostali w gniewie pojmani przez wściekły lud.

„Odezwij się, Panie, odpowiedz mi, a niech ten lud pozna, że Ty, Panie, jesteś Bogiem prawdziwym i że Ty odmienisz ich serca.” 1 Królewska 18:37

 

W średniowieczu przez 1260 (42 prorocze miesiące) lat dominował podobny układ, gdzie władza kościelna rościła sobie boską władzę nad ludźmi w miejscu Chrystusa wykorzystując do tego państwa świeckie i ich królów pojąc świat jednocześnie fałszywmi naukami. Taka sytuacja ustała dopiero w XVIII wieku, ale ma powrócić w czasach końca.

„A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.” Apokalipsa 17:18

1260 słownie po grecku to: χιλίας διακοσίας ἑξήκοντα  (tysiąc dwieście sześćdziesiąt)

W greckiej gematrii jest równe:

600+10+30+10+1+200+0+4+10+1+20+70+200+10+1+200+0+5+60+8+20+70+50+300+1 = 1881

Co jest ciekawe bo kiedy zsumujemy 1260 z jego lustrzanym odbiciem to otrzymamy tą samą wartość:

1260 + 0621 = 1881

Ciekawe jest też że 42 liczbą pierwszą jest własnie 181

Wracając jeszcze do biblijnych przykładów z liczbą 42. Liczba Ludu Bożego wychodzącego z niewoli babilońskiej była 42 360.  (42 i 36)

Całe to zgromadzenie liczyło razem czterdzieści dwa tysiące trzysta sześćdziesiąt osób.Ezdrasza 2:64

Natomiast, liczba niewolników, którzy wszyli razem z nimi to 7337 !

„nie licząc ich niewolników i niewolnic; tych było siedem tysięcy trzysta trzydzieści siedem” Ezdrasza 2:65

Jest to numeryczne nawiązanie do uwolnienia Ludu Bożego z opresji fałszywego systemu religijnego Babilonu 666 i przejścia do systemu stworzonego przez Boga czyli Jeruzalemu.

W pierwszym artykule na tym blogu odkryliśmy własnie, że liczby 37 i 73 odnoszą się do Bożej obecności w stworzeniu. Słowo „LOGOS” ma wartość 373 i odnosi się do obecności – odbica woli-słowa Boga w Jego stworzeniu. 37 odbite w 73 poprzez dodanie do 37 + 36 = 73.  Ale czy 36 to nie jest odstępstwo ? 36 to liczba stworzenia, która nie jest negatywna jeżeli w jej centrum stawiamy Stwórcę czyli 36(stworzenie) + 37(Bóg) = 73 (Lud Boga). Jeżeli w centrum nie ma Boga, to mamy do czynienia z samym 36 czyli 666 najwyższym odstępstwem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Znaczenie liczby „42”

 1. Szymon pisze:

  świetny artykuł!

  Polubienie

 2. Michał Tułacz pisze:

  Haha 😁 Czyli nie bez powodu Douglas Adams w swojej powieści „Autostopem przez galaktykę” umieścił liczbę 42 jako odpowiedź od superkomutera na „Wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę”

  Polubienie

  • Cupak pisze:

   Być może, ale dkońca nie wiadomo 😀 Dla nich te liczby moga mieć inne znaczenie. W Egipcie liczba 42 ma też znaczenie sądu. Dużo znaczeń ludzie nadali właśnie różnym liczbą nie rozumiejąc jakie Bóg dał im pierwotne znaczenie.

   Polubione przez 1 osoba

 3. JAN pisze:

  http://www.internalstargate.com/index.html
  Tu jeszcze coś co, jak myślę, sprawi Ci frajdę. Oczywiście publikacja nie jest konieczna, bo każdy będąc na Swej indywidualnej Drodze trafi na to, jeśli to będzie mu w czymś poMOCne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.