Dylatacja czasu i 7 planeta niebios, a przyjście Chrystusa

Shabbatai  (odpoczywający) to siódma planeta nieba znana światu jako Saturn. Z perspektywy obserwatora kosmicznego(Stwórca) jest to 6 obiekt od Słońca, natomiast z perspektywy człowieka jest 7 „światełko” nieba.

Liczba 67 symbolizuje więc Świątynie Boga i stałą łączność człowieka z Bogiem.

Co ma jednak wspólnego gazowy gigant Saturn z dylatacją czasu (czyli rozciąganiem czasu aż do jego całkowitego braku) ?

Na biegunie północnym Saturna znajduje się heksagon czyli punkt wspólny połączenia się dwóch trójkątów. Można się bardzo długo zastanawiać dlaczego on się tam znajduje, ale odpowiedź ukryta jest w Biblii.

W starożytności literę DALET przedstawiano jako trójkąt,  który w piktogramach oznacza drzwi.

Taki sam sposób obrazowania tej 4 litery alfabetu przeniknął też do języka greckiego gdzie DELTA jest również trójkątem.

Czym jest więc heksagram ? Jest po prostu połączeniem dwóch drzwi – dwóch realiów – wymiaru Stwórcy(duchowego) i materialnego czyli naszego w jednym wspólnym punkcie.

Zapewne nie jest przypadkiem fakt, że wysokość geometrycznej figury jaką jest heksagram odpowiada dylatacji (rozciąganie) czasu równej połowie prędkości światła, czyli stanowi punkt wspólny pomiędzy wymiarem bez czasu a wymiarem gdzie czas istnieje, między stanem materialnym, a stanem duchowym. 

*v – prędkość obiektu, c – stała prędkości światła 

Szabat (odpoczynek) czyli  7 dzień tygodnia, miał materialnie jako święto reprezentować właśnie to połączenie, gdyż heksagram stanowi 6 małych trójkątów 6 (dni) skupionych wokół 7( dnia) czyli heksagonu, punktu wspólnego czyli zjednoczenia się dwóch wymiarów co jest symboliczną zapowiedzią przyjaźni z Bogiem, która dokonała się poprzez Chrystusa i jest dziedziczona na wszystkich zbawionych, którzy są nowonarodzeni z Ducha. W ten sposób każdy zbawiony ma już zawsze Szabat / Odpoczynek od swoich prób w byciu doskonałym nie dzięki sobie i swoim staraniom w przestrzeganiu Prawa, a dzięki Chrystusowi i Jego jeżeli tylko w to szczerze wierzymy. 

Biblia mówi, że Bóg jest poza czasem, jest wieczny i Jedyny posiada nieśmiertelność.

„Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.” 2 List Piotra 3:8

Chrystus jest Tym, który ma kontrolę między tymi dwoma realiami czyli posiada klucze do obu tych drzwi i przez Niego mamy łączność z przedwiecznym Ojcem.

„To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy. Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia.” Apokalipsa 3:7-8 

Słowo stało się ciałem pod koniec 4 dnia (4 tysiąclecia) z 6 dni jakie dane zostały człowiekowi do panowania na spowitej grzechem ziemi, gdyż 7 dzień rozpocznie się przyjściem Chrystusa i pochwyceniem Ludu Bożego do Boga dokładnie na 1000 lat co rozpocznie  1000 letni Szabat (Spotkaniem / odpocznieniem z Bogiem w Niebie)

Wtedy Ziemia będzie odpoczywać od ludzkości, aby również zostać przemieniona jako nowy Dom dla Ludu Bożego na całą wieczność, aby już zawsze przebywać z Bogiem.

4 dzień-epoka to dzień przyjścia Boga do swojej własności (DALET – DELTA- Δ – brama – drzwi )  jest reprezentowany przez 4 obiekt nieba czyli Słońce, źródło światłości, który utrzymuje wszystko na swoim miejscu siłą grawitacji oraz utrzymuje życie na Ziemi, poprzez ciągłe dostarczanie energii w postaci światła, jest w Biblii symbolem Ojca.

 

4 dzień to punkt kulminacyjny istnienia świata do którego wszystko zmierzało i od którego wszystko będzie dalej trwać jako konsekwencja tamtego wydarzenia.

„Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.  Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.  Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.  Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.” Jana 1:9-14

Mamy więc strukturę skupiająca ten kulminacyjny moment: 3 dni – 1 dzień – 3 dni czyli 313

313 to 65 liczba pierwsza.

65 w systemie o podstawie 8 to I0I  – czyli znowu mamy symbol bramy połączenia dwóch filarów.

65  symbolizuje unię pomiędzy mikrokosmosem – (człowiek i ziemskie realia), a makrokosmosem – (Stwórca i niebiańskie realia), która jest geometrycznie przedstawiona jako  odbicie heksagonu w pentagonie i swoje wypełnienie miała w Synu Człowieczym, gdyż Chrystus jest  Słowem – LOGOSEM, który stał się człowiekiem. 

Heksagon (6) i pentagon (5) są jedynymi figurami, które mieszczą się idealnie i łączą wspólną krawędzią w figurze Vessica Piscis, do której poprzez cud połowu 153 ryb nawiązał Chrystus.

Chrzest Chrystusa odbył się kiedy ten miał ok 30 lat (6 x 5) co było początkiem Jego mesjańskiej misji.

 

(Stosunek 6 i 5 pomnożony przez Złoty Podział daje nam liczbę pi ≈ 3.141)

Bóg stworzył Słońce i Ksiezyc również 4 dnia tygodnia, żeby stanowiły symbol i zapowiedź Misji Chrystusa oraz odzwierciedlały stosunek Stwórcy do swojego stworzenia.

„I uczynił Bóg dwa wielkie światła: większe światło, aby rządziło dniem, i mniejsze światło, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios, aby świeciły nad ziemią. I rządziły dniem i nocą oraz aby oddzielały światłość od ciemności. I widział Bóg, że to było dobre.  I nastał wieczór, i nastał poranek – dzień czwarty.”

 

 

Chrystus został ukrzyżowany mając 33 (Δ-delta + Δ-delta) lata, co jest kolejnym nawiązaniem do połączenia dwóch światów przez ofiarę. Dlatego też od Krzyża Gologoty przyjaźń z Bogiem została odnowiona w Chrystusie, a zasłona do Miejsca Najświętszego rozerwana, kto tylko chce mieć łączność z Bogiem może ją mieć, przyjmując ofiarę Chrystusa, który jest Jedynym Pośrednikiem między Bogiem, a człowiekiem.

https://logos373slowoblog.files.wordpress.com/2017/12/swiatynia.jpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dylatacja czasu i 7 planeta niebios, a przyjście Chrystusa

 1. Ewelina pisze:

  Cupak Twoje artykuly z jednej stony sa bardzo trudne, ale z drugiej takie proste, w sumie to tak samo jak ze zrozumieniem Pisma Swietego czy wiary w Boga, skomplikowane, ale takie proste.
  Ja dziekuje Bogu kazdego dnia, ze pozwolil mi odkryc „Prawde” i wtedy wiara w Boga Jezusa Chrystusa okazala sie taka latwa i piekna, a przebywajac w KRK wszytsko bylo skomplikowane.

  Polubione przez 1 osoba

  • Cupak pisze:

   Masz rację bo Słowo Boże i przesłanie Dobrej Nowiny są nie tylko zapisane na kartach Biblii, ale i całym stworzeniu, dlatego staram się odszyfrować znaczenie całej symboliki, którą Bóg zawarł stwarzając świat na weszalkich poziomach (atomy, człowiek, niebiosa, kosmos itd. )
   I tak jak z poznaniem Słowa Bożego, do którego rozumienia i przyjęcia jako Prawdę potrzeba udziału Ducha Świętego identycznie sprawa się ma i tutaj 🙂 Stwórca chce, żeby oba przesłania były znane Jego Ludowi i Chwała mu za to 🙂
   Spora cześć tej symboliki jest używana przez szatana do autoryzowania swoich działań, ale przecież Biblia ostrzega że Antychryst powołuje sie na nauki samego Chrystusa i przedstawia się jako anioł światłości i miłości byle tylko zwodzić ludzi i prowadzić ich ku odstępstwu. Pierwotne znaczenie symboli w całym stworzeniu wskazywało jednak od zawsze na Chrystusa i tak należy je interpretować.

   Polubione przez 1 osoba

 2. TMC pisze:

  Bardzo cenię Twoje artykuły. Dają dużo do myślenia.

  Polubione przez 1 osoba

  • Cupak pisze:

   To tylko logiczne rozwinięcie symboliki świątnynnej, ale nie wiele osób podejmuje ten temat szczegółowo. Widziałem nawet filmik jak uczony starszy rabin nie potrafił, a może nie chciał celowo zdradzić (bo odpowiedź jest w samym hebrajskim imieniu Dawid) znaczenia i pochodzenia symboliki heksagramu znanej im jako „Gwiazda Dawida”, która zresztą jest tożsama z Kluczem Dawida i tym co ludzie co dzień widzą na niebie 🙂

   Polubione przez 1 osoba

   • TMC pisze:

    Moim zdaniem, tak jak to chyba ujął Lao Tse: „Kto wie, nie mówi, kto mówi, nie wie”. Tak też jeden z nazistów po wojnie w Am. Pd. odpowiadał na jakieś pytania, czyli Ci, co coś szukają u nich, to mówią, a Ci co wiedzą, milczą i chowają.
    Silnie szanuję Twoją pracę.
    Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.