Dwie najdłuższe wskazówki na Bożym zegarze

Bóg stworzył ciała niebieskie, aby odmierzały pory i czasy, o ile w starożytności dobrze poznano 7 z nich gdyż są widoczne gołym okiem to 2 ostatnie były tajemnicą aż do momentu kiedy pojawiły się pierwsze teleskopy. W XVIII wieku odkryto Urana, a w  XIX Neptuna. Warto im się dokładnie przyjrzeć, aby zrozumieć ich symboliczne znaczenie.

To co cechuje te dwa obiekty znajdujące się daleko za orbitą Saturna to bardzo długi czas obiegu Słońca odpowiednio 84 lata (ok 30 000 ziemskich dni) dla Urana i 165 lat (ok 60 000 ziemskich dni) dla Neptuna.

Możemy więc obliczyć, że średnio co 171 lat dochodzi do koniunkcji czyli największego zbliżenia tych dwóch planet z perspektywy ziemskiego obserwatora. Co sprawia że są najwolniej obracającym się wskazówkami na Bożym „zegarze” czasów i pór.

Liczba 171 nie jest tu przypadkowa z kilku powodów, gdyż pomiędzy dwiema jedynkami mamy siódemkę. Uran i Neptun są symbolicznymi niebieskimi zewnętrznymi bliźniaczymi kolumnami, a w środku mamy 7 obiektów:

Księżyc, Merkury, Wenus, Słońce, Mars, Jowisz, Saturn

Uran – I 7 I – Neptun

W ciągu 171 lat Księżyc przejdzie dokładnie 9 cykli Metona, które trwają po 19 lat:  9 * 19 = 171.

Cykl Metona oznacza, że co 19 lat Księżyc wraca do tych samych faz w roku kalendarzowym czyli np. Nów z 5 lutego 2000 roku powtórzy się 5 lutego 2019 roku.

Ostatnia koniunkcja Urana i Neptuna miała miejsce 28 września 1993, następna będzie miała miejsce dopiero w styczniu 2165. 

Ostatnia koniunkcja bliźniaczych gazowych gigantów z 28 września 1993 roku  była w znaku Strzelca. Jeżeli cofniemy się 4287 lat do tyłu  czyli aż do 2294 roku przed narodzeniem Chrystusa to dostrzeżemy, że ten cykl powtarza się prawie w identycznych miejscach na nieboskłonie.

Jeżeli żadne wydarzenie nie zmieniło orbit tych planet od czasu ich stworzenia to możemy się pokusić o prześledzenie wszystkich ich koniunkcji od stworzenia świata i umiejscowienie wydarzeń z Biblii w 171 letnich okresach jakie wyznaczały obie planety kiedy następował czas ich największego zbliżenia.

Jak widzimy w tabelce 10 koniunkcja od stworzenia świata czyli prawdopodobnie ta przed Potopem była w tym samym znaku co ta, która miała miejsce w 1993 ! To przywodzi na myśl słowa Chrystusa o tym że Potop jest analogią i zapowiedzią wydarzeń Końca Świata i właśnie wkroczyliśmy w identyczny okres dziejów ludzkości w taki w jakim żył Noe.

„Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki,  i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.” Mateusza 24:37-38

Patrząc dalej czyli na kulminacyjny moment w dziejach świata jakim jest przyjście Chrystusa widzimy, że odbyło się ono pomiędzy dwiema koniunkcjami w znaku Raka.

Ta koniunkcja niemająca miejsca od stworzenia świata resetuje cały cykl, który rozpoczął się zaraz po stworzeniu Adama, a zaczynał się w znaku LWA.

Znak Raka przypomina swoim kształtem połączone dwa trójkąty, które jak wiemy z wcześniejszego artykułu oznaczają Klucz Dawida.

Koniunkcja Urana i Neptuna w znaku Raka resetująca cały cykl była 14 licząc od Potopu czyli tyle ile wynosi wartość liczbowa gematrii imienia DAWID.

„I położę na jego ramieniu klucz domu Dawida, i gdy on otworzy, to nikt nie zamknie, a gdy on zamknie, to nikt nie otworzyI wbiję go jako gwóźdź na pewnym miejscu, i będzie tronem chwały dla domu swojego ojca.” Izajasza 22:22

„To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.” Apokalipsa 3:7

Liczba wszystkich koniunkcji od stworzenia świata wyniosłaby łącznie 36  które jest liczbą stworzenia i ściśle wiąże się z 666 czyli liczbą człowieka i Bestii przez co symbolizuje panowanie grzesznego człowieka Ziemi, które zakończy drugie przyjście Chrystusa.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że są to tylko przypuszczenia bo nikt oprócz Boga nie wie czy orbity planet nie uległy zmianie po Potopie, a kiedyś były inne co mogło zmienić czas ich obiegu wokół Słońca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dwie najdłuższe wskazówki na Bożym zegarze

 1. Michał Tułacz pisze:

  Mega ciekawe. Jak zwykle zresztą 😁

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Ewelina pisze:

  „Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego.” Tylko tym razem ziemia bedzie zniszczona przez ogien, bo woda juz byla.
  Noe glosil przez 120 lat o potopie, ciekawe jak ta liczba sie wiaze do czasow konca ?? Cupak male zadanie 😉

  Polubienie

  • Cupak pisze:

   Noe to symbol zbawionych przez Chrystusa czyli Bożą Arkę.
   120 = 1x2x3x4x5 = 5! (Liczba 5 nawiązuje do Gwiazdy Porannej)
   120 to też liczba trójkątna o podstawie 15
   120 = 12 x 10 = Boża Pełnia (12) x Ludzka Pełnia (10)

   12 pokoleń Izraela jako pełnia Domu Bożego.
   12 Apostołów.
   12 miesięcy po 30 dni trwał rok w Izraelu wyznaczany przez Księżyc + 5 dodatkowych dni, które sumowały się w 13 miesiąc raz na kilka lat.

   Noe miał 600 lat kiedy zaczął się Potop, ludzkość Będzie mieć 6000 lat kiedy zacznie się Koniec Świata czyli 600 x 10.
   600 – liczba człowieka x 10 pełnia człowieka

   Zakładając że Noe miał 481 lat jak zaczął głosić to liczba 481 to geometrycznie ośmiokąt o boku 13.
   Cykl Ziemia – Wenus to 8 lat (obiegów Słońca) dla Ziemi i 13 (obiegów Słońca) dla Wenus.
   Liczby 8 i 13 nawiązują do łączności Gwiazdy Porannej symbolu poznania Boga poprzez Syna Człowieczego – Jezusa Chrystusa z Ziemią czyli domem dla ludzkości.

   „Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.” Objawienie 22:16

   481 rozkłada się tylko na dwa czynniki pierwsze: 13 x 37

   13 – liczba Chrystusa i liter Jego imienia oraz Gwiazdy Porannej . 13 to też 6 liczba pierwsza wskazująca na drugiego Adama.
   37 – Liczba Logosu – Mądrości Bożej, która przekazywana jest przez Chrystusa, Boga w Człowieku – Słowo Wcielone. 37 to 12 liczba pierwsza.

   🙂

   Polubione przez 2 ludzi

   • Ewelina pisze:

    Masz to wszystkow glowie czy szukasz ? 😉 Zastanawialam sie czy takie czasy juz sie zaczely, te 120 lat gloszenia, juz powinny tylko powinny byc od 1840 roku gdzie podobno zaczely sie czasy ostateczne ale to znowu sie nie zgadza z 2040. Wychodzi 1920 , a nie przypadkiem wtedy skonczyly sie czasy wszelkiej inkwizycji ??

    Polubione przez 2 ludzi

   • Cupak pisze:

    Tego raczej nigdzie nie znajdę bo do znaczenia tych liczb doszedłem metodą analogii i znaczeń liczb z Pisma Świętego i kodu Biblii i tak mam to cały czas w głowie 🙂

    Niekoniecznie musi to być 120 lat może to być 2040, które głosi Duch Święty przez Jezusa Chrystusa na Ziemi i dalej przez swój Lud 🙂
    17 x 120 = 2040
    17 to 7 liczba pierwsza 🙂 i liczba Bramy bo łączy się z tym kształtem.

    1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17 = 153

    I jest wartością porządkowej wartości hebrajskiej gematrii imienia JAHWE.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.