Czasy końca ukryte w historii Eliasza

Historia Eliasza co znaczy [Bogiem jest JAHWE] jako jedna z wielu starotestamentowych analogii przedstawia sytuacje przez jaką będzie musiała przejść resztka Ludu Bożego w czasach końca, aż do momentu powrotu Chrystusa i pochwycenia na spotkanie z Nim u Ojca.

„To, co było, znowu będzie, a co się stało, znowu się stanie: nie ma nic nowego pod słońcem.” Koheleta 1:9

Cytat z Księgi Koheleta utwierdza nas w przekonaniu, że ST jest proroctwem ukrytym za pośrednictwem symboli i obrazów Izraela dla czasów, które rozpoczęły się narodzinami Jezusa Chrystusa.

Za życia Eliasza król Izraela Achab poślubił pogankę Jezebele, córkę króla Sydonu, która była wierna swojej religii i jej bogom męskiemu Baalowi i królowej nieba Aszerze. Postanowiła siłą wymusić na całym królestwie, aby odrzucili dla niej prawdziwego Boga i  oddawali cześć jej bogom.

Król Achab reprezentuje tutaj władzę państwową czyli Bestię, która ma moc, aby narzucać swoją wolę argumentem siły i przymusu fizycznego pod różnymi groźbami.

Jezebela natomiast reprezentuje fałszywy kościół – Wielką Nierządnice, który pragnie zdominować cały świat i ustanowić swoją religie poprzez wykorzystanie potęgi Bestii, dlatego w Apokalipsie Jan widzi kobietę sterującą Bestią (czyli siedząca na niej – Objawienia 17:3) 

Warte zauważenia jest to, że Eliasz zanim został pochwycony musiał przejść przez 3,5 roku (42 miesiące czyli 1260 dni) plag, które spadały na cały Izrael za odrzucenie Boga.

Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, żeby nie było deszczu; i nie było deszczu na ziemi przez trzy lata i sześć miesięcy.” Jakuba 5:17

Historia Eliasza obala więc fałszywą teorię pochwycenia przed czasem ucisku. Bo kiedy świat tak jak starotestamentowy Izrael odrzuci prawdziwego Boga, to jedynie grupka wiernych chrześcijan ukryta pod obrazem Eliasza  [Bogiem jest JAHWE] broniąca prawdy będzie przeciwstawiać się niecnym poczynaniom Nierządnicy i Bestii. Działania świata przeciwko Bogu i Jego ludowi ściągną Boży Gniew w postaci plag, i dopiero na samym końcu okaże się kto jest prawdziwym Bogiem przychodzącym w chwale, tak jak okazało się to na górze Karmel za czasów Eliasza.

Ciekawostką jest to. że zaraz obok góry Karmel znajduje się miasto Meggido (Har Meggido – Góra Armagedon). Apokalipsa zapowiada Armagedon czyli duchowe starcie między ludem Chrystusa, a wyznawcami Syna Zatracenia i Wielkiej Nierządnicy, które będzie dokładnym odbiciem walki Eliasza i kapłanów Baala o prawdę.

Tak jak wtedy, tak teraz świat buntuje się przeciw Stwórcy tworząc sobie własnych bogów (Obraz Bestii), którym oddaje pokłon.

Jak historia Eliasza powtarza się w na naszych oczach:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Czasy końca ukryte w historii Eliasza

 1. Ewelina pisze:

  Aaaaaa………Dopiero jak corka sie z jednoczyla z matka wtedy „krol” Herord wydal rozkaz zabicia Jana, wiec w czasach ostatecznych ktore juz sa, najpierw KRK zjednoczy sie z corkami wtedy bedzie wydany rozkaz, a jak widac juz sie to dzieje bardzo szybko, oj blisko jest blisko.

  Polubione przez 1 osoba

  • Cupak pisze:

   To jest własnie samo sedno, najpierw musi oficjalnie wrócić fałszywy protestantyzm do matki czyli Wielkiej Nierządnicy co się finalizuje na naszych oczach, bo obecny zachodni protestantyzm to taki wilk w owczej skórze – (typ córki Herodiady), który jest pomostem między Bestią z Ziemi (USA) ,a pierwszą Bestią czyli obecną Wielką Nierządnicą. Tak samo jak córka Herodiady była pomostem między królem, a matką Herodiadą, która chciała zgładzić Jana Chrzciciela (Eliasza), ale sama nie miała tak wielkiego wpływu na króla, aby wysłuchał jej życzenia, więc posłużyła się córką.

   „Albowiem Herod pojmał Jana, zakuł w kajdany i wtrącił do więzienia dla Herodiady, żony Filipa, brata swego.Bo Jan mówił mu: Nie wolno ci jej mieć. I chciał go zabić, ale bał się ludu, gdyż mieli go za proroka.A gdy obchodzono urodziny Heroda, córka Herodiady tańczyła przed gośćmi i spodobała się Herodowi.Dlatego pod przysięgą obiecał dać jej to, czegokolwiek by zażądała.A ona za namową matki swej rzekła: Daj mi tu na misie głowę Jana Chrzciciela.” Mateusza 14:3-6

   Apokalipsa przedstawia analogiczną sytuację używając symboli.

   „I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu…, A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.” Apokalipsa 17:3-6

   Bestia z Ziemi (Anglo-USA) ulegnie całkowicie Nierządnicy za sprawą jej córek czyli zachodniego protestantyzmu, który był podstawą powstania potęgi Bestii z Ziemi. (Bestii o rogach baranich, ale mówiącej jak Smok) Tam należy tez wypatrywać ożywionego Obrazu Bestii, który ustanowi.

   „To, co było, znowu będzie, a co się stało, znowu się stanie: nie ma nic nowego pod słońcem.” Koheleta 1:9

   Eliaszem są chrześcijanie, którzy przeciwstawiają się od czasów reformacji połączeniu się Wielkiej Nierządnicy (nieprawowitej żony) i Bestii w jedno, co może się stać jedynie za sprawą Syna Zatracenia, który otrzyma władzę religijno – polityczną. Taka sytuacja miała już miejsce (patrz król Nabuchodonozor i złoty posąg przymusowe oddawanie pokłonu złotemu posągowi, oraz w średniowieczu kiedy Nierządnica była jednym i tym samym co Bestia z Morza – miała władzę nad królami ziemi )

   Polubione przez 1 osoba

   • Ewelina pisze:

    Tak sobie myslalam, ze wcale nie musi zapanowac jedna religia, jak wszyscy na nią czekają, może wystarczy jak tylko resztę kościołow odda „pokłon” albo nie wiem podpiszą jakies pismo że najważniejszym kościołem jest katolicki, pamietam ze Walter o tym mówil, ze juz wiele państw czy kościołow tak jak by złożyli takie deklaracje, więc wcale nie musi byc tak ze kazdy kościół zamieni nazwe na KRK wystarczy ze sie z nim pojedna, zjednoczy czy co tam sobie wymyślą.

    Polubione przez 1 osoba

   • Ewelina pisze:

    A to sie dzieje na naszych oczach jak w filmiku bylo pokazane, a rozpoczal to JPII

    Polubienie

 2. Michał Tułacz pisze:

  Niesamowite podobieństwo! Dziękuję za post

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.