Klucz Dawida

„To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.” Apokalipsa 3:7

„I położę na jego ramieniu klucz domu Dawida, i gdy on otworzy, to nikt nie zamknie, a gdy on zamknie, to nikt nie otworzyI wbiję go jako gwóźdź na pewnym miejscu, i będzie tronem chwały dla domu swojego ojca.” Izajasza 22:22

Słowa Chrystusa z Apokalipsy Jana 3:7 dotyczą właśnie tego samego klucza, która spoczywa na domu Dawida.

„To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.” Apokalipsa 3:7

Król Dawid sprawował władzę nad Izraelem w imieniu Bożym, a jego tron był widzialną i żywą zapowiedzią nadejścia Jezusa Chrystusa, który będzie panował z tego tronu przez całą wieczność nad przemienionym na Jego wzór Ludem Bożym na Nowej Ziemi.

„Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.” Łukasza 1:32

O Synu swoim, potomku Dawida według ciała” Rzymian 1:3

I wzbudził nam mocarnego Zbawiciela w domu Dawida, sługi swego” Łukasza 1:69

Zarówno tron jak i klucz Dawida są symbolami, przez które świat może zrozumieć na czym polega misja i sens przyjścia Chrystusa, który jest dla nas żywym obrazem niewidzialnego Boga.

Hebrajskie imię Dawid (ד ו ד) w piktogramach składa się z 3 liter ΔYΔ 

Δ  Dalet  – oznacza drzwi.

Y  Wav – oznacza gwóźdź, dodać lub połączyć

Stąd mamy nawiązanie u Izajasza, że Bóg  wbiję go jako gwóźdź na pewnym miejscu, i będzie tronem chwały dla domu swojego ojca.

Znaczenie całego imienia Dawid jest więc jasne i oznacza Syna Człowieczego, który jest pośrednikiem między Bogiem, a ludzkością, a Jego tronem jest tron, króla Izraela.  

Gematria hebrajska imienia Dawid to:

Na niebie odnajdziemy potwierdzenie symboliki zawartej w liczbach i piktogramach. Światłość oznacza Bożego Ducha, natomiast Księżyc to symbol materialnego człowieka.

„Ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości” Kolosan 1:19 

Pełnia następuje zawsze 14 dni po Nowiu i symbolizuje zamieszkanie pełni światłości w Jezusie Chrystusie, który jest dla ludzkości Drugim Adamem pierwowzorem w nowym stworzeniu jakim stają się nowonarodzeni ludzie. Wcześniej ludzie żyją wedle życia pierwszego Adama, który zerwał przyjaźń Bogiem tracąc łączność i poznanie Boga dla całej ludzkości. W Chrystusie następuje odnowienie tej łączności co symbolizowane jest przez rozerwanie zasłony Miejsca Najświętszego.

 

Każdy zbawiony otrzymuje światło poznania Boga dzięki Chrystusowi, i zostanie tak samo przemieniony jak Syn Boży w żywą Świątynię Boga.

„Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?  Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście.” 1 Koryntian 3:16-17  

Chrystus jest więc Lampą, w której źródłem światła jest chwała Boża. To dzięki dziełu Chrystusa, Jego Lud na Jego wzór zostaje napełniony światłością Bożą (Poznaniem Boga) przez co staje się Świątynią Boga, co było odwiecznym zamiarem Stwórcy.

„A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek.” Objawienia 21:23

Podsumowując Światłością jest Bóg, ta Światłość może zamieszkać w człowieku, który przyjmuje dzieło i naśladuje Chrystusa, który jest dla nas widzialnym obrazem Boga.

„Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.  Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.” Ewangelia Jana 1:9-13

Stąd też jedynym obrazem Ojca i pośrednikiem do Boga dla ludzi jest wyłącznie JEZUS CHRYSTUS – wcielony Bóg.

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie.” 1 Tymoteusza 2:5-6

Klucz pośrednictwa do Boga spoczywa więc na zmartwychwstałym Chrystusie siedzącym po prawicy Ojca. Dlatego sam Chrystus ostrzega nas o nie czynieniu sobie pośredników z ludzi, ani tym bardziej nie obdarzanie ich tytułem Ojca, który jest przeznaczony wyłącznie Bogu.

 „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.  Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.” Mateusza 23:9-10

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Klucz Dawida

 1. Kiedyś pisałeś na stronie radtrapa że pierwszych 7 męskich imion od Adama, Seta itd wskazuje na Jezusa. Mógłbyś to dokładniej wytłumaczyć?

  Polubienie

  • Cupak pisze:

   Imiona 10-ciu pokoleń idąc od Adama do Noego czyli od grzechu w Edenie do Potopu, czyli symbolu zerwania przymierza z Bogiem i odnowienia go przez Arkę jest wielowymiarowym proroctwem dotyczącym przyjścia Chrystusa i Jego dzieła.

   Sam Potop to symbol nowego początku ludzkości na nowej ziemi oczyszczonej z grzechu poprzez Boży Sąd, a ratunkiem przed śmiercią jest tylko Bóg i Jego ARKA chroniąca przed karą (wieczną śmiercią) czyli JEZUS CHRYSTUS.

   W hebrajskim każde imię coś oznacza:

   Adam: „człowiek”

   Set: „powołany, wybrany”

   Enosz: (z rdzenia anasz, „być nieuleczalnym”) „śmiertelny,” „kruchy,” „nędzny, marny”

   Kenan: „smutek”, „pieśń pogrzebowa”

   Mahalalel: „błogosławiony przez Boga” – (mahalal) „błogosławiony”; (El) imię Boga

   Jered: (od czasownika yarad) „zejdzie, przyjdzie na dół” – (W czasach JAREDA z nieba zeszły upadłe Anioły !!!!)

   Henoch: „rozpoczęcie” lub „nauczanie”

   Matuzalem: „jego śmierć przyniesie” – met, rdzeń oznaczający „śmierć”; szalach znaczy „przynieść” lub „posłać” (Śmierć MATUZALEMA przyniosła początek POTOPU)

   Lamech: „rozpaczający” (stąd pochodzi nasze określenie „lamentować”)

   Noe: (pochodzi od nach) „pocieszenie” lub „odpoczynek” (Rdz. 5:29)

   Wszystko razem układa się w zdanie:

   „Człowiek sprowadził śmiertelne cierpienie, ale błogosławiony Bóg zstąpi nauczając że Jego śmierć przyniesie lamentującym wytchnienie”

   Zstępujący Bóg z Nieba to SŁOWO – LOGOS, które stało się ciałem czyli odbiciem istoty Boga w ciele człowieka, dlatego Chrystus jest pomostem pomiędzy BOGIEM, a człowiekiem.

   A tu w angielskiej wersji:

   Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: Dwie najdłuższe wskazówki na Bożym zegarze | SLOWO-373-LOGOS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.