Szabat zapowiedzią Chrystusa i wiecznego królestwa Boga !

W Jezusie Chrystusie Bóg(stwórca) spotyka się z człowiekiem(stworzeniem), przez co objawia się światu w widzialny sposób i staje się wzorem do naśladowania dla ludzkości, która może w ten sposób zobaczyć i poznać Boga i stać się również Jego Świątynią na podobieństwo Syna Bożego.

„Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu.” Mateusza 12:8

„Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął.” Wyjścia 20:11

Liczba 6 jest liczbą człowieka, natomiast 7 oznacza łączność człowieka z Bogiem, który zamieszkał w ciele Syna Człowieczego jako żywej Świątyni, co zostało liczbowo potwierdzone w oryginalnym języku Nowego Testamentu czyli grece.

Siódmy dzień tygodnia został dniem odpoczynku, gdyż jest symbolicznym czasem przebywania z Bogiem.

Analogię do tej biblijnej prawdy możemy zobaczyć na niebie, gdyż starożytności z perspektywy ziemskiego obserwatora pierwszym najszybszym obiektem na niebie jest Księżyc, potem Merkury, Wenus, Słońce w centrum, następnie Mars, Jowisz i Saturn.

Mamy 3 obiekty szybsze od ruchu Słońca po nieboskłonie i 3 obiekty wolniejsze od niego. Bardzo ciekawa jest czasowa analogia Księżyca i Saturna o czym za chwilę.

1. Księżyc 29.5 dnia
2. Merkury 0.24 lat
3. Wenus 0.62 lat
4. Słońce 1 rok
5. Mars 1.9 lat
6. Jowisz 11.9 lat
7. Saturn 29.5 lat

Saturn zmienia swoje położenie najwolniej ze wszystkich ruchomych względem „stałych” gwiazd obiektów  (pełen obieg Saturna wokół Słońca zajmuje mu 29.5 ziemskich lat)  stąd też jego hebrajska nazwa to Shabbatai  (שבתאי) co znaczy odpoczywający od słowa Szabat (שַׁבָּת) czyli odpoczynek. Warto zaznaczyć że Pan Jezus rozpoczął swoją mesjańską misję chrztem jak podaje Ewangelia Łukasza w wieku ok 30 lat, czyli momencie kiedy Ducha Ojca spoczął na Chrystusie.

 „A Jezus rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu” Łukasza 3:23

Nie tylko zmiana położenia w czasie wiąże Saturna z Szabatem i symbolem mesjańskim, jego budowa potwierdza to jeszcze bardziej.

Shabbatai  posiada na biegunie północnym heksagon, który jest rzutem sześcianu na przestrzeń dwuwymiarową, ale również punktem wspólnym połączenia się dwóch przeciwnie skierowanych trójkątów równobocznych.

Planetę otacza również okrąg przypominający tęczę, która jest symbolem Bożej chwały.

„I widziałem innego potężnego anioła zstępującego z nieba, odzianego w obłok, z tęczą wokoło głowy, którego oblicze jaśniało jak słońce, nogi zaś jego były jak słupy ognia;” Apokalipsa 10:1

Taką analogię odnajdziemy w budowie Świątyni Jerozolimskiej, gdzie miejsce gdzie pojawiał się Bóg w naszym materialnym wymiarze czyli Miejsce Najświętsze było złotym sześcianem.

„Przed miejscem najświętszym, które miało dwadzieścia łokci długości, dwadzieścia łokci szerokości i dwadzieścia łokci wysokości, a które kazał pokryć szczerym złotem, kazał ustawić ołtarz z drzewa cedrowego.” 1 Królewska 6:20

Pusty sześcian ma liczbową wartość 6, natomiast ten z obecnością Bożą wa wartość 7

Warto zauważyć, że Nowe Jeruzalem z Apokalipsy Jana również przyjmuje sześcienny kształt o złotym kolorze jako symbolu wiecznej obecności Boga z Jego Ludem.

Matematyczne właściwości sześcianu takie jak długość przekątnej łączą go z kształtem „Vesica piscis”, czyli dwóch połączonych ze sobą okręgów, które mają wspólną przestrzeń, tak samo jak w przypadku heksagramu.

Na niebie taki układ jest znany każdemu człowiekowi i symbolizuję on połączenie się Słońca i Księżyca.

Ma ono miejsce co 29,5 ziemskich dni i ma to samo symboliczne znaczenie co w przypadku Saturna, stąd również taka sama wartość szybkości tych obiektów różniąca się tylko jednostką czasu dzień / rok.

1. Księżyc 29.5 dnia

7. Saturn 29.5 lat

Dlatego dzień Nowiu Księżyca był świętem odpoczynku tak jak Szabat.

„Oto ja chcę wznieść świątynię imieniu Pana, Boga mego, która jemu byłaby poświęcona, aby składać przed nim wonne ofiary z kadzidła i kłaść stale chleby pokładne, i przynosić ofiary całopalne rano i wieczorem, w sabaty i dni nowiu księżyca, i w święta Pana, Boga naszego, jak to po wsze czasy jest w Izraelu,” 2 Kronik 2:3

Dzień nowiu wskazuje więc na Chrystusa, który jest pośrednikiem pomiędzy Bogiem, a człowiekiem.

„I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza” Hebrajczyków 9:15

Warto zauważyć że po 7  dniach od Nowiu Księżyc jest oświetlony idealnie w połowie.

Taka sama faza tylko odwrotna występuje po 22 dniach od Nowiu.

Czyli długość okręgu światła przy promieniu równym 1 jest równa liczbie Pi – π, która ukryta jest w Słowie Chrystus bo:

(χριστος – CHRYSTUS) —> χ(6) ρ(1) ι(1) σ(2) τ(3) ο(7) ς(2)

Wartość greckiego słowa Chrystus pomijając zera to 22 otrzymane z 7 cyfr. Dzieląc więc 22/7 otrzymujemy 3,1428…

 

Znając Bożą symbolikę możemy wysnuć wniosek że 7000 lecie zacznie się 1000-letnim Szabatem dla całej ziemi i naszym spotkaniem z Bogiem.

 „Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.” 2 Piotra 3:8

Świątynia Jerozolimska miała 60-łokci długości, Pan Jezus rozrywając zasłonę do Miejsca Najświętszego rozpoczął trwający 2000-letni okres, który zakończy się ok 6000 roku od stworzenia świata Jego powtórnym przyjściem i zabraniem zbawionych do Ojca na 1000-letnie Wesele Baranka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Szabat zapowiedzią Chrystusa i wiecznego królestwa Boga !

  1. Ewelina pisze:

    Wiec czas jest bliski, jedynie pytanie kiedys dokladnie mija 6000 lat 🙂 A tego to chyba nikt dokladnie nie wie, oprocz Boga

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.