Proroctwa warunkowe, a zwiedzenie !

Stary Testament zawiera wiele proroctw, które mówią co by się stało i jak wyglądałby obecny świat, gdyby narodowy Izrael trwałby nieustannie w przymierzu z Bogiem. Te proroctwa jednak już się nie wypełnią z powodu niedotrzymania ich warunków.  Tu pojawia się jednak groźba, że właśnie te niespełnione Biblijne proroctwa mogą zostać użyte do zwiedzenia świata jakoby teraz nadszedł czas ich wypełnienia co zresztą głoszą fałszywi prorocy.

Przykłady takich proroctw możemy znaleźć w Księdze Izajasza czy Księdze Ezechiela.

„Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.  A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.” Izajasza 65:17-20

Według Księgi Izajasza na nowej ziemi mógłby istnieć grzech i śmierć co stoi w przeciwieństwie z wizją nowej ziemi z Apokalipsy Jana gdzie pierwsze rzeczy czyli grzech i śmierć nie mogą być udziałem Bożego Ludu.

„I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.” Apokalipsa 21:1-4

Proroctwo z Księgi Izajasza należy więc traktować jako warunkowe, które spełniłoby się wtedy kiedy Izrael wypełnił swoją misję jako narodu pośredniczącego między Bogiem a ludzkością czego jak wiemy nie uczynił, a co wypełnił Syn Boży Jezus Chrystus.

Dlatego spadek dziedzictwa Izraela przeszedł na wszystkich z całej ludzkości, którzy wierzą w Syna Bożego, bo Ten stał się pośrednikiem między ludzkością a Ojcem.

Więcej w artykule: Izrael w Proroctwach Biblii

Kolejnym przykładem jest proroctwo zapowiedziane w Księdze Ezechiela, które mówi o zbudowaniu wiecznej świątyni dla Boga na ziemi i wznowieniu systemu ofiarniczego co miało stać się po powrocie z niewoli babilońskiej. Wtedy też miałoby dojść do odnalezienia się zaginionych pokoleń Izraela oraz ustanowieniu nad nimi króla Dawida. To proroctwo również nie wypełniło się i nie może już zostać wypełnione w takiej formie, gdyż to Jezus Chrystus stał się Żywą Świątynią Boga na wieki oraz sam stał się wieczną ofiarą za wszelkie grzechy całego świata, a dziedzictwo Ludu Bożego przeszło na wszystkich wierzących w Niego z każdego narodu na ziemi.

„Jak też u Ozeasza mówi: Nie mój lud nazwę moim ludem i tę, która nie była umiłowana, nazwę umiłowaną i będzie tak, że na tym miejscu, gdzie im powiedziano: Nie jesteście ludem moim – nazwani będą synami Boga żywego.” Rzymian 9:26

Lud nabyty czyli wierzący w kamień węgielny jakim jest Chrystus został powołany do misji, której nie mógł wypełnić narodowy Izrael.

„Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się. (…) Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości; wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym” 1 List Piotra

Więcej w artykule: Świątynie Boga (1.3.Przepowiednia Ezechiela)

Wniosek jest więc taki, że ostateczną wykładnią wszelkich proroctw jest obecnie Nowy Testament, który wyjaśnia jak należy rozumieć przymierze, które zawarł z ludzkością Bóg przez Jezusa Chrystusa, aby uniknąć potężnego zwiedzenia, które sprawi że ludzie w większości tak jak 2000 lat temu odrzucą Chrystusa na rzecz nauk fałszywych proroków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Proroctwa warunkowe, a zwiedzenie !

 1. Ewelina pisze:

  No tak, a Zydzi sobie chca wypelnic wszytskie proroctwa tylko pomijaja Jezusa Chrystusa w tym.

  Polubione przez 1 osoba

  • Cupak pisze:

   Racja zwłaszcza że Biblia nie daje wyboru bo jeżeli w Chrystusie się nie wypełniła Tora to znaczy że całe PŚ jest fałszem, bo nie da się rozdzielić zapowiedzi Chrystusa od Starego Testamentu.

   Pierwsze 10 imion od Adama do Noego czyli od grzechu w Edenie do Potopu, czyli symboli zerwania przymierza z Bogiem i odnowienia go przez Arkę która jest symbolem nowego początku jakim jest zmartwychwstanie na wzór Chrystusa. Co głoszą właśnie imiona 10 pokoleń od Adama.

   „Człowiek został przeznaczony do śmiertelnego cierpienia, ale błogosławiony Bóg zstąpi nauczając że Jego śmierć przyniesie lamentującym wytchnienie”

   Myślę że to jest właściwy schemat, który definiuje kto jest Ludem Bożym.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.