Świątynia Boga, a Obraz Bestii

Żywą Świątynią i obrazem Boga jest Jezus Chrystus, ale kim będzie ożywiony obraz (posąg) Bestii mający pojawić się tuż przed ponownym przyjściem Chrystusa ?

Świątynia Jerozolimska zbudowana przez króla Salomona na polecenie Boga była wielkim ukrytym symbolem zapowiadającym Chrystusa, który jest żywą świątynią i obrazem samego Stwórcy ucieleśnionego w człowieku.

„On jest obrazem Boga niewidzialnego” Kolosan 1:15

„Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.” Jana 2:19

Po drugiej stronie mamy obraz Bestii, który został zbudowany przez króla Nabuchodonozora jako przeciw wagę dla Bożej Świątyni i symbolizuje zbuntowaną od czasu Edenu ludzkość skupioną, kształtowaną i prowadzoną przez światowe mocarstwa takie jakie: Babilon, Medo-Persje, Grecje, Rzym i narodową Europę pod duchowym przewodnictwem Watykanu.

Wzorzec tego posągu został objawiony babilońskiemu królowi we śnie i wyłożony przez Daniela jako przepowiednia i symbolizuje ludzkie imperia (bestie) podzielone według czasu swojej dominacji, aż do przyjścia Chrystusa, który zburzy je i zabierze swój Kościół z zniszczonej plagami ziemi do Ojca na 1000 lat.

Apokalipsa ostrzega, że w czasach końca pojawi się postać, która będzie ucieleśnieniem (duchowym spadkobiercą) całej zbuntowanej ludzkości znany w Biblii jako syn zatracenia lub ożywiony posąg Bestii, któremu pokłon odda cały świat.

Przyczyną dlaczego ludzkość padnie przed nim na kolana będzie fakt, że ów osobnik będzie przedstawiony światu jako powracający Chrystus i przyjdzie z całą mocą demoniczną wśród technologicznych cudów.

„A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.” 2 Tesaloniczan 8-10

Grunt pod jego przyjście jest starannie przygotowywany już od wczesnych czasów kiedy wilki wdarły się między pierwszych chrześcijan co z czasem zaowocowało powstaniem Wielkiej Nierządnicy, która oczekuje objawienia się ożywionego posągu Bestii jako wyraz ostatecznego buntu przeciwko Bogu.

„I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.  On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.  Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.” Apokalipsa 13:15-18

Odrzucenie Chrystusa (obrazu Boga)  przez świat i przyjęcie w Jego miejsce ożywionego posągu Bestii poskutkuje plagami i końcem świata. Wielką analogią do tego było odrzucenie przez Izrael Chrystusa jako Mesjasza. Sam Chrystus wtedy porównał to do sytuacji przy końcu świata, kiedy Bóg zostanie odrzucony przez ludzi, a oni potwierdzą to czynem, oddając pokłon synowi zatracenia – obrazowi Bestii. (patrz Ewangelia Marka rozdział 13)

Biblia uczy nas, że wszelkie próby przedstawieniu obrazu Boga stworzone przez człowieka są największym odstępstwem jaki można sobie wyobrazić, gdyż wtedy to sam człowiek zasiada w miejscu Boga, a jak wiemy tylko sam Stwórca ma prawo nam się objawić i przedstawić swój własny Obraz (charakter) czyli to jak mamy Go postrzegać i oddawać mu cześć.

Izraelici po wyjściu z Egiptu chcieli stworzyć swój własny wizerunek Boga przedstawiając go jako złotego cielca oraz nowy system religijny. Jest to przykład prototypu systemu Wielkiego Babilonu czyli mieszaniny ludzkich – pogańskich wymysłów z prawdami Biblijnymi mających wśród ludu uchodzić za Bożą wolę, a w rzeczywistości jest jej przeciwieństwem. (patrz Księga Wyjścia rozdział 32)

Odrobina kwasu zakwasi całe ciasto. To znaczy, że cześć i chwała pod wpływem mieszania fałszywych nauk z prawdą zostaje przekierowana na stworzenie zamiast na Boga.

Wydarzenie ze złotym cielcem jest przepowiednią z ostrzeżeniem dla świata, że kiedy nasz Duchowy przewodnik Jezus Chrystus będzie przebywał u Ojca tak samo jak Mojżesz był na Górze Horeb u Boga to ludzkość stworzy sobie w tym czasie własny system religijny, który z wierzchu będzie uchodził za system oddający cześć Bogu.

Profesor Walter Veith w swoim wykładzie „Człowiek w Masce” identyfikuje światowe odstępstwo, które zostało przepowiedziane w wiele razy poprzez analogie w Biblii.

Jednak w czasach końca zmieni ono jeszcze raz swoją maskę, by wyleczyć śmiertelną ranę zadaną przez Reformacje, która przywróciła autorytet Słowu Bożemu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Świątynia Boga, a Obraz Bestii

  1. Pingback: Bóg jest autorem Biblii – matematyczne dowody ! | SLOWO-373-LOGOS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.