Ewangelia głoszona na niebie (część 2)

„I widziałem innego potężnego anioła zstępującego z nieba, odzianego w obłok, z tęczą wokoło głowy, którego oblicze jaśniało jak słońce, nogi zaś jego były jak słupy ognia;” Apokalipsa 10:1

„Słuchaj tego, Jobie, zastanów się i rozważ cuda Boga!” Hioba 37:14

Planety, które krążą wokół Słońca nie tylko cieszą nasze oko swoim pięknem, ale zawierają w sobie też konkretne przesłanie od swojego Stwórcy dla człowieka.

Duch antychrysta od zawsze działał na świecie więc stworzył w ludzkich umysłach różne wypaczone i fałszywe znaczenia Bożych symboli dla swoich religii na przykład dlatego planety  znamy  poprzez ich pogańskie nazwy zaczerpnięte z stworzonych przez ludzi mitologii i religii, ale prawdziwe ich znaczenie wiąże się z żywą Ewangelią i wiadomością od Boga Biblii.

Chyba najbardziej rozpoznawalną planetą jest Saturn ze względu na swój okazały pierścień lodowo-pyłowy. Saturn jest też najdalszą planetą, którą człowiek może zobaczyć bez problemu gołym okiem.

Ludzie obserwując nocne niebo dostrzegli, że to właśnie Saturn zmienia swoje położenie najwolniej ze wszystkich ruchomych względem gwiazd obiektów  (pełen obieg Saturna wokół Słońca zajmuje mu 29.5 ziemskich lat)  stąd też jego hebrajska nazwa to Shabbatai  (שבתאי) co znaczy odpoczywający od słowa Szabat (שַׁבָּת) czyli odpoczynek. Co zapewne nie jest przypadkiem, gdyż Szabat stał się znakiem przymierza między Bogiem a Izraelem, a Saturn był znany właśnie jako siódmy po:  Księżycu(1), Merkurym(2), Wenus(3), Słońcu(4), Marsie(5), Jowiszu(6) obiekt na firmamencie.

„Między mną a synami izraelskimi będzie on znakiem na wieki, bo w sześciu dniach stworzył Pan niebo i ziemię, a dnia siódmego odpoczął i wytchnął.” Wyjścia 31:17

Saturn posiada też siedem głównych księżyców czyli kolejne nawiązanie do liczby 7. 

 1. Mimas – 395 km (średnicy)
 2. Enceladus – 504 km
 3. Tetyda – 602 km
 4. Dione – 1123 km
 5. Japet – 1436 km
 6. Rea – 1527 km
 7. Tytan – 5150 km

(Pozostałe księżyce są dużo mniejsze w porównaniu z tymi głównymi i nie przyjmują okrągłego kształtu.)

Pierścienie Saturna przypominają tęcze, która otacza dookoła planetę, co jest symbolem Bożego przymierza, ale i również Bożego Tronu.

„Potem rzekł Bóg: To będzie znakiem przymierza, które Ja ustanawiam między mną a między wami i między każdą istotą żyjącą, która jest z wami, po wieczne czasy” Rodzaju 9:12

Jak wygląda tęcza, która pojawia się na obłoku, gdy pada deszcz, tak wyglądał wokoło blask tego, co pojawiło się jako chwała Pana; gdy ją ujrzałem, upadłem na twarz. I słyszałem głos tego, który przemówił.” Ez 1:28

Na biegunie północnym Saturna znajduje się wielki heksagon, który zmienia swoje barwy w zależności od pory roku, od koloru niebieskiego do złotego. Heksagon to rzut sześcianu na płaszczyznę dwuwymiarową np. kartkę papieru. Wiemy, że Miejsce Najświętsze w Świątyni Jerozolimskiej czyli tam gdzie stała Arka Przymierza i pojawiała się Chwała Boża było sześcianem.

Możemy dojść do wniosku, że Saturn jest symbolem zawarcia przymierza z Mojżeszem i nadania Izraelowi Prawa oraz symbolizuje czas istnienia materialnej Świątyni.

Planetą która znajduje się dwa razy bliżej niż Saturn i jest od niego trochę większa to Jowisz. W starożytności znany jako planeta króla i zarazem 6 obiekt na niebie, który na pełen obieg potrzebuje 11.9 ziemskich lat.

Jowisz posiada też cztery główne księżyce dwa mniejsze i dwa większe, które można z łatwością dostrzec przez amatorski teleskop, lornetkę czy aparat.

 1. Europa –  3122 km (średnicy)
 2. Io – 3643 km
 3. Kallisto – 4821 km
 4. Ganimedes – 5262 km

 

W języku hebrajskim Jowisz to Tzedeq (צדק) co znaczy prawy, sprawiedliwy.

Patrząc na Jowisza i jego księżyce nie trudno zauważyć w nim symbole Jezusa Chrystusa. Wielka czerwona plama na południowej półkuli wskazuje na przebity włócznią bok Chrystusa, natomiast czerwone pasy to ślady po biczowaniu. Dwa mniejsze księżyce to przekłute ręce, a dwa większe to nogi. Wszystko to wskazuje na ukrzyżowanie Jezusa co oznaczało rozłożenie sześcianu Miejsca Najświętszego(heksagonu) i objawienie ludzkości Boga, który był symbolicznie ukryty za zasłoną w Miejscu Najświętszym co symbolizuje właśnie  Saturn.

O godzinie dziewiątej zawołał Jezus donośnym głosem: Eloi, Eloi, lama sabachtani? Co się wykłada: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?(…) Jezus zaś zawołał donośnym głosem i oddał ducha.  Wtedy zasłona świątyni rozdarła się na dwoje, od góry aż do dołu.Marka 15:34-38

Liczbą Jowisza jest szóstka, która wskazuje na Syna Człowieczego, który objawi światu Boga i tak się też stało bo Jezus Chrystus jest naszym pośrednikiem do Ojca.

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” 1 Tymoteusza 2:5

Bóg objawia plan zbawienia cały czas na niebie bo jak wiemy wszelkie stworzenie jest odbiciem mocy i charakteru Boga i głosi Jego chwałę.

„Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem” List do Rzymian 1:20

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Ewangelia głoszona na niebie (część 2)

 1. TMC pisze:

  Bardzo fajne opracowania. Polecam również do zbadania stronę o podobnej tematyce: http://www.biblenews1.com/astrology/astrology.html

  Polubione przez 1 osoba

  • Cupak pisze:

   Ciekawa stronka, ale jak to bywa z interpretacjami nie z każdą która tam się zgodzę bo i każdy ma inne poznanie w danym czasie. Tak naprawdę to ciężko jest poprawnie odgadnąć prawdziwe znaczenie planet jeżeli mamy tylko śladowe informacje.
   Ostatnio jeszcze zastanawiałem się jeszcze nad tym heksagonem na Saturnie.

   Heksagon to nie tylko rzut dwuścienny sześcianu, ale to punkt wspólny połączenia się dwóch przeciwnych trójkątów, wiemy że Chrystus połączył w sobie dwie przeciwne natury Boga-Stwórcy i człowieka-stworzenia co było oznajmnione w Edenie przez Boga jako zapowiedź przymierza Boga i człowieka.
   Zanim przyszedł Chrystus, Bóg objawiał się w swoim stworzeniu w symbolicznym sześcianie jakim było Miejsce Najświętsze w Świątyni Jerozolimskiej. Tamten sześcian oznaczał zstąpienie Boga do swojego stworzenia czyli naszej ograniczonej przez czas i przestrzeń rzeczywistości.

   „A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas.” Jana 1:14

   Heksagon na Saturnie otoczony chwałą to symbol narodzin Syna Bożego, który jest wypełnieniem Bożego przymierza.
   Bóg poślubił swoją oblubienice Izrael do czego nawiązuje odwieczny symbol jakim jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. (Ezechiela cały rozdział 16)

   „Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;” Objawienie 19:7

   Dokładnie taki sam symbolizm mamy podczas nowiu Księżyca, kiedy oba te ciała zbliżają się do siebie. W środku punkcie wspólnym mamy bramę – drzwi, którą jest Chrystus, który łączy w sobie światłość Bożą i ciemność jaką jest ludzkość, staje się więc pośrednikiem, światłem i drogą dla upadłej ludzkości.

   Dlatego też powierzchnie święcącego Księżyca możemy oglądać gołym okiem bo i Chrystus przyszedł w ciele, stając się lampą dla nas podczas panowania ciemności-nocy na ziemi.

   „A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek.” Objawienia 21:23

   Tutaj mamy wyjaśnienie. Słońce symbolizuje chwałę Bożą, a Księżyc lampę jaką jest Baranek.

   Polubione przez 1 osoba

   • TMC pisze:

    Mocno szanuję i podziwiam pracę i poznanie, zgadzam się z Tobą.
    Również nie zgadzam się z niektórymi rzeczami z linka. Szkoda, że tak mało Biblijnego głosu w tych sprawach…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.